KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299153
nr 1429 9153
Ture Ander
(1881-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, blommande frukträd. Olja på pannå, 48x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm
Ture Ander, svensk bildkonstnär född 1881, död 1959.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:06:16
600 kr
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)